UE
PL | EN | DE Kontakt Strona główna

Frezowanie CNC

Frezowanie polega na oddzieleniu warstwy materiału przy pomocy narzędzia. Wykonuje ono ruch obrotowy natomiast ruch posuwowy realizowany jest przez układ napędowy maszyny. Ostrze freza zagłębia się w materiale odcinając jego fragmenty. Odcięty materiał potocznie zwany jest wiórem.

 

Precyzyjne urządzenia

W naszym park maszynowym korzystamy ze sprawdzonych frezarek o solidnej konstrukcji, sterowanych numerycznie (CNC) uznanej firmy HAAS, w tym modeli VF3 i VF6. Dzięki 4- osiowym centrom obróbczym, umożliwiają one na frezowanie elementów o gabarytach x/y/z 1500x800x650 mm, z dokładnością pozycjonowania ±0,0076 mm i o powtarzalności do ±0,0051mm. Funkcjonalne frezarki, których używamy, doskonale nadają się zarówno do obróbki metalu, drewna jak i tworzyw sztucznych. Z powodzeniem służyć mogą do kształtowania rowków prostych, trapezowych, prowadnic czy uzębień na kołach zębatych. W celu jak najdokładniejszej realizacji zamówienia, starannie dobieramy następujące parametru frezowania: głębokość, posuw frezowania i prędkość skrawania.

 

Wydajność i ekonomia

Stosowane we frezarkach CNC komputerowe sterowanie numeryczne zapewnia w pełni zautomatyzowaną produkcję części o identycznych parametrach w bardzo krótkim czasie i z zachowaniem ich wysokiej jakości. To z kolei powoduje obniżenie kosztów ogólnych produkcji i czasu obsługi maszyn, co znajduje przełożenie na oszczędności po stronie klienta.

 

Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi realizacjami obróbki CNC metodą frezowania