UE
PL | EN | DE Kontakt Strona główna

Toczenie CNC

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, w firmie SMT sp. z o.o. stosujemy wyłącznie nowoczesne technologie, pozwalające na efektywne przetwarzanie materiału. Jedną z najczęściej wykorzystywanych przez nas metod obróbki skrawaniem, obok frezowania, jest toczenie CNC. Dostępne w ofercie toczenie CNC, podobnie jak frezowanie, polega na mechanicznym usuwaniu nadmiaru obracającego się materiału. Ten obrabiany jest przez specjalny nóż tokarski, wykonujący w tym czasie ruch płaski. W efekcie powstaje przedmiot o pożądanym przez klienta kształcie i wymiarze.

 

Obróbka brył obrotowych

Metoda toczenia CNC znajduje zastosowanie przede wszystkim przy obrabianiu przedmiotów mających ksztalt brył obrotowych i dotyczy zarówno ich powierzchni zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Tokarki CNC pozwalają na wykonywanie takich elementów, jak: wałki, osie, tuleje, pierścienie czy stożki. Odpowiednio zaprogramowane mogą być również używane do skrawania przedmiotów o innych kształtach.

 

Precyzyjna tokarka

W naszym parku maszynowym, który poddajemy ciągłym modyfikacjom i usprawnieniom, korzystamy tylko z urządzeń do obróbki światowej klasy producentów. Wśród nich znajduje się w pełni profesjonalna tokarka HAAS SL-20. Umożliwia ona toczenie elementów o długości 250 mm i średnicy 250 mm. Zapewnia najwyższą precyzję i jakość obróbki nawet przy najbardziej skomplikowanych komponentach.

 

Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi realizacjami obróbki CNC metodą toczenia.